מהו יועץ מיזוג אוויר
מהו יועץ מיזוג אוויר ומהן הסוגיות בהם נצטרך להיעזר בייעוץ למערכות קירור ומיזוג אוויר?
דצמבר 14, 2017
צפו בהכל

הכל על תקלות שכיחות במזגנים ודרכי טיפול בהן

אחד הדברים היותר מרגיזים במזגנים שהם מפסיקים לעבוד דווקא באמצע הקיץ, הזמן בו אנו צריכים אותם יותר מתמיד למעשה. אך לעיתים המזגנים אינם מפסיקים לעבוד באשמתם אלא באשמתנו לאור תחזוקה ירודה במשך כל השנה ואי שמירה עליהם.

בעקבות כך אנו צריכים לקרוא לטכנאי מזגנים באזור בו אני גרים כאשר לעיתים בפעולה פשוטה ביותר שאורכת מספר דקות בלבד מתקן לנו את המזגן וברוב המקרים אנו כלל לא יודעים מהי הפעולה שהוא ביצע ובעבור מה הוא גבה כסף.

לכן החלטנו לכתוב לכם את המדריך לתיקון מזגנים שכולל תקלות נפוצות במזגן ואיך ניתן להתמודד איתן לפני שאתם מזמינים טכנאי לתיקון מזגנים. במידה וכבר הזמנתם טכנאי מזגנים היות ולא מצליחים להתמודד עם תיקון התקלה לבדכם, שתדעו פחות או יותר מה הוא עושה על מנת לתקן את התקלה. בנוסף נציג בפניכם מספר טיפים על איך לטפל נכון במזגן ומה לעשות במידה ויש לכם תקלה עוד לפני שלב התיקונים והטכנאים.

טיפול מונע

מזגן, הוא כמו רכב, מקרר, מחשב וכל מכשיר חשמלי אחר בבית וגם הוא מידי פעם צריך תחזוקה שוטפת, כאשר אותה תחזוקה שוטפת עלולה להיות זו שתמנע מכם את התקלה הבאה. ברוב המקרים התחזוקה השוטפת של המזגן לא מצריכה אפילו טכנאי והיא כוללת פעולות פשוטות כמו ניקוי הפילטר של המזגן אחת לכמה זמן, או מילוי גז על ידי טכנאי ובדיקת תקינות. זו היא אינה פעולה שצריך לבצע כל חודשיים, אך בהחלט מומלץ להזמין טכנאי מזגנים אחת לשנתיים לביקורת שוטפת שבמהלכה הוא בודק את הצינורות ניקוז ושאין נזילה כלשהי, כאשר את הבדיקה הזו מומלץ לבצע לפני חודשי הקיץ החמים בהם הזמינות של הטכנאים יורדת וכל תקלה של המזגן בחודשים האלה תגרום לנו לאי נעימות גדולה יותר וכנראה להוצאה כספית גבוהה.

אחריות על המזגן

המזגן התקלקל? דבר ראשון תבדקו את האחריות שיש לכם על המזגן. ייתכן ובכלל לא תצטרכו להזמין טכנאי ולשלם כסף רב על ידי קריאה לחברה שהתקינה לכם את המזגן בבית, במידה והאחריות עדיין בתוקף כמובן. שאתם רוכשים את המזגן, וודאו מהו זמן האחריות שאתם מקבלים לאחר התקנת המזגן ו-וודאו שיש לכם את האחריות בכתב.

השוואת מחירי טכנאי מזגנים

במידה והאחריות של המזגן כבר אינה בתוקף אז כנראה שאין מנוס מקריאה לטכנאי מזגנים. במקרה כזה רצוי ואף מומלץ להיעזר בחברים ובני משפחה ולשאול אותם אם יש להם חוות דעת על טכנאי מזגנים כזה או אחר.

במידה והם ממליצים לכם על טכנאי מזגנים רצוי קודם כל להתקשר אליו ולשאול אותו תוך כמה זמן הוא יכול להגיע אליכם ומהי עלות תיקון התקלה. כמו בכל דבר בחיים, גם כאשר מדובר על תיקון המזגן שלכם רצוי להשוות מחירים בין ספקי שירות שונים, לבדוק מחירון תיקון מזגנים ברשת ולהתקשר למספר טכנאים ולקבל מהם הצעת מחיר, רק על מנת לקבל קודם כל מושג מהי בערך עלות התיקון והביקור של הטכנאי. לאחר שעיבדנו את כל הנתונים הללו, נוכל להזמין טכנאי.

ישן מפני חדש תוציאו

ישנם מזגנים ישנים בני מספר שנים ואף יותר שעלולים לעשות לנו בעיות מספר פעמים בשנה. לעיתים, עלות התיקון שאנו משקיעים באותו מזגן במהלך השנה, שווה לעלות התקנתו של מזגן חדש בבית שלנו ולכן לעיתים עדיף לא לתקן ולהחליף את המזגן הישן במזגן חדש. כך לא רק נחסוך כסף רב על תיקונים אלא גם נוכל להיות שקטים לשנים הקרובות ונצטרך להתעסק בתיקונים והחלפות של המזגן.

 

מהי התקלה? מדוע היא קרתה? מהו הפתרון לתקלה
מה לעשות במידה והמזגן אינו מקרר? 1.      לעיתים אנו כלל לא שמים לב והשלט אינו מכוון על קירור אל על אוורור או בכלל חימום. במקרים מסויימים פשוט יש להוריד את הטמפרטורה.

2.      ייתכן והתרמוסטט לא נמצא במצב מתאים ויש לשנותו.

1.      כיוון ההגדרות בשלט בצורה נכונה.

2.      בדיקה של חשמלאי או טכנאי מזגנים.

המזגן מקרר בצורה חלשה 1.      הפילטר של המזגן מלוכלך.

2.      החלונות בחדר פתוחים ונכנס חום.

3.      התרמוסטט מכוון לא נכון

1.      ניקוי של הפילטר אחת למספר חודשים.

2.      לסגור את החלונות בעת פעולה של המזגן.

3.      כיוון התרמוסטט לחום נמוך יותר.

השלט לא פועל 1.      הסוללה חלשה או נגמרה.

2.      השלט התקלקל.

1.      החלפת סוללות והפעלה מחדש של השלט.

2.      רכישת שלט חדש אצל טכנאי מזגנים או החברה ממנה רכשתם את המזגן.

המזגן אינו פועל כלל 1.      בעיית חשמל.

2.      המפסק קפץ או אינו תקין.

1.      הזמנת חשמלאי מוסמך לביקורת.

2.      במידה ולא ניתן להרים את המפסק יש לקרוא לטכנאי מזגנים.

ישנה נזילת מים מהמזגן 1.      המזגן עובד כל היום

2.      ישנה בעיה בצינור הניקוז של המזגן

1.      יש לכבות את המזגן מידי פעם על מנת שלא להעמיס עליו.

2.      יש לקרוא לטכנאי מזגנים על מנת שיטפל בצינור ניקוז המים.

 

באדיבות אתר "טוב תודה"

Call Now Buttonהתקשרו אליי!