טכנאי ותיקון מקררים בבאר שבע | ולרי 052-275-0459
מאי 17, 2013
חלקי חילוף למקררים בבאר שבע | ולרי טכנאי 052-275-0459
אפריל 21, 2016
צפו בהכל

חלקי חילוף למסננים ומתקני מים | ולרי טכנאי 052-275-0459

בחירת מסננים בבאר שבע

כיום לרובנו ידוע שלא מומלץ לשתות מים ישירות מהברז. ישנם מספר דרכים לשתות מים נקיים ומסוננים בבאר שבע. ניתן כמובן לרכוש בקבוקי מים מינרלים, אך הדבר מסורבל, יקר ופוגע בסביבה. בבאר שבע שהינה עיר גדולה, גם לא מומלץ לשתות מים ישירות מהברז ולכן ישנם סוגים שונים של מתקני מים ומסננים בבאר שבע.

סוגי מסננים בבאר שבע

ישנם סוגים שונים של מסנני מים בבאר שבע והם נבדלים על ידי סוג הסינון ודרך הסינון. כמובן שלמתקני מים אלה יהיו מבנה שונה, הרכבה שונה וחלקי חילוף שונים למתקני המים בבאר שבע.

מסנן מכאני – סנן זה מאפשר זרימת מים, אך מונע חלקיקים גדולים יותר. ההבדל בין המסננים השונים הוא ביכולת הסינון של החלקיקים השונים. ניתן להתקין מסנן זה ביציאה הראשית של המים בבית, במקום בו נמצא שעון המים או על ברזים ספציפיים בבית. מסננים אלו אינם משפיעים על האבנית במים, אינם משפיעים על כמות המתכות במים ואינם מטהרים את המים בעצם. מטרתם היא לסנן מעבר של חלקיקים בגדלים מסוימים לתוך המים. מסננים אלו נוטים לצבור לכלוך דבר שיגרום בהמשך להורדת לחץ המים בברז. למסננים אלו אין חלקי חילוף זמינים בבאר שבע או בכל מקום אחר ויש לדאוג להחלפתם באופן סדיר.

מסנן פחם פעיל – מסנן מסוג זה נועד לשפר את טעם המים ואת הריח שלהם. בנוסף, הפחם הפעיל מנקה את המים מכלור ומתרכובות אורגניות שונות, אך אינו משפיע על המינרלים והמתכות שנמצאים במים. בנוסף, הוא אינו מתאר את המים מחיידקים ולעתים אף תורם להתרבותם מאחר והוא מהווה בית גידול עבורם. חלקי החילוף למסננים שכאלה בבאר שבע כדוגמת פילטרים או את המסנן עצמו במידה ונשחק, יש לקנות בחנויות בעיר המתמחות בכך.

מסנן אוסמוזה – מסנן מסוג זה פועל באמצעות ממברנה המאפשרת מעבר של מים בלבד. המערכת משלבת בין מסנן מכאני ומסנן פחם פעיל המנקים את המים ממינרלים ומתכות שונות. מסננים אלו אינם יעילים נגד תרכובות אורגניות והם נבדלים זה מזה על ידי איכותה ורגישותה של הממברנה. הממברנות רגישות מאוד לכלור ולחיידקים, דבר שיכול להוביל להריסתן של המערכות. חשוב לשים לב לריכוז הכלור במים ולקחת בחשבון התכנות של החלפת חלקי חילוף במערכת, אותם ניתן לרכוש בחנויות המתמחות לכך בבאר שבע. בנוסף מערכות אלו צורכות כמות גדולה מאוד של מים ורק כרבע מכמות המים המוזרמת למערכת משמשת בסוף לשתייה, דבר שמוביל לבזבוז גדול של מים.

מערכות לטיהור מיקרוביולוגי – מערכות סינון אשר ממיתות את החיידקים שבמים. פועלות באמצעות מנורות סינון מעקרות או מסננים. את חלקי החילוף למסננים בבאר שבע יש להחליף בעת הצורך.

מערכות אשר אינן נמצאות תחת לחץ רשת המים – לרוב הן מחוברות לפיית הברז, ולעתים קיים מתג בברז עצמו המאפשר להחליט האם להזרים מים שנוקו על ידי המערכת או מים שלא עברו ניקוי. מערכות כאלה יש לתחזק על ידי החלפת חלקי חילוף למסננים בחנויות המתמחות לכך בבאר שבע.

מערכות אשר אינן מחוברות כלל למקור המים – קנקנים וכדים למיניהם אשר לתוכם מוזגים מים מן הברז והם אמורים לנקותם. במערכות כאלה יש לדאוג להחלפה של הפילטרים, ניתן לרכוש אותם בחנויות בהם ניתן לרכוש חלקי חילוף למסננים בבאר שבע ולעתים גם בחנויות עשה זאת בעצמך.

לסיכום, מסנן המים אותו תבחרו לרכוש בבאר שבע, ישפיע על חלקי החילוף שתדרשו לרכוש ועל תדירות החלפתם.

Call Now Buttonהתקשרו אליי!